Follow us

Ολυμπιακοί Αγώνες: Άνετα στους "16" η Μαρία Σάκκαρη - Νίκησε με 2-0 σετ τη Στογιάνοβιτς

Η Μαρία Σάκκαρη χρειάστηκε μία ώρα και κάτι... ψιλά (8 λεπτά) για να κάμψει την αντίσταση της Νίνα Στογιάνοβιτς (6-1, 6-2) και να προκριθεί στους "16" του Ολυμπιακού τουρνουά τένις.

MissBloom TEAM
Μαρία Σάκκαρη Glomex

Πανεύκολα στον τρίτο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά τένις η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, Μαρία Σάκκαρη! Το νούμερο 19 του κόσμου, δεν αντιμετώπισε κανέναν πρόβλημα με την Νίνα Στογιάνοβιτς από την Σερβία (νούμερο 90 στον κόσμο) και με 2-0 σετ (6-1, 6-2) περιμένει αντίπαλο στους "16".

Λίγο αργότερα, στις 08:00 η Τομλιάνοβιτς (51 στην παγκόσμια κατάταξη) αντιμετωπίζει την Σβιτολίνα (6 στον κόσμο) και η νικήτρια θα παίξει με την Σάκκαρη.

Όσον αφορά το παιχνίδι με την Στογιάνοβιτς, δεν αντέχει κριτικής. Η Μαρία έχασε μόλις 3 γκέιμ, πήρε τους 62 από τους συνολικά 98 πόντους που παίχτηκαν και υπερτέρησε σε όλες τις στατιστικές κατηγορίες.