Follow us

Συγκίνηση και υπερηφάνια | Ο Μίλτος Τεντόγλου στο υψηλότερο σκαλί του κόσμου– Δάκρυσε για πρώτη φορά

Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε τον 10ο τίτλο του σε επίπεδο ανδρών και 11ο σε όλες τις κατηγορίες στην καριέρα του.

MissBloom TEAM
τεντογλου

Αν και έγινε με καθυστέρηση μισής ώρας, καθώς ο συναθλητής του, ΜακΛέοντ… χάθηκε, εν τούτοις, ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής Μίλτος Τεντόγλου απήλαυσε κάθε στιγμή από την απονομή του χρυσού μεταλλίου στο μήκος, που κατέκτησε στη Γλασκώβη.

Λίγες ώρες μετά τον συναρπαστικό τελικό, εμφανίστηκε και πάλι στο κλειστό της Γλασκώβης, προκειμένου να παραλάβει το χρυσό του μετάλλιο. Ακολούθησε η ανάκρουση του Εθνικού ύμνου όπου ο Μίλτος φάνηκε να δακρύζει για πρώτη φορά.