Follow us

Αυτά είναι τα 20 πιο ακριβοπληρωμένα Instagram models στον κόσμο

Πόσες από αυτές ακολουθείς;

BeFunky Collage

Το Instagram δίχως αμφιβολία είναι το δημοφιλέστερο μέσο κοινωνικής δικτύωσης αυτή τη στιγμή με χιλιάδες εκατομμύρια ανθρώπους να ξοδεύουν πολλές ώρες καθημερινά στην πλατφόρμα που υποσυνείδητα μέσω των κρυφών διαφημίσεων και της τοποθέτησης προϊόντων έχει καταφέρει να ασκεί επιρροή στο αγοραστικό κοινό. Όπως είναι αναμενόμενο τα brands έχοντας αντιληφθεί τη δύναμη του μέσου τοποθετούν τα προϊόντα τους στις πιο ισχυρές Influencers με το μεγαλύτερο κοινό, οι οποίες διαφημίζοντας και φωτογραφίζοντας τα βγάζουν εκατομμύρια και κάπως έτσι έχουν καταφέρει όλες μαζί να δημιουργήσουν μια νέα πραγματικότητα και κουλτούρα στο modeling με digital φιλοσοφία.

Δες ακόμη: 10 interior designers που πρέπει να ακολουθήσεις στο Instagram

Και ενώ μπορεί να ακούγεται αστείο όλο αυτό ως επάγγελμα, πρόκειται μάλλον όμως για μια νέα πραγματικότητα που έρχεται να διαψεύσει όλα όσα γνωρίζαμε για τα επαγγέλματα και μελετώντας τη συγκεντρώθηκαν και δόθηκαν στη δημοσιότητα τα είκοσι πιο ακριβοπληρωμένα Ιnstagram models και τα υπέρογκα ποσά που κερδίζουν ανά post.

Δες τα όλα στη παραπάνω gallery!

Δες ακόμη: Ο Instagram λογαριασμός που μόλις φτιάχτηκε και πατήσαμε ήδη FOLLOW

<strong><em>3. Kim Kardashian West (<a href="https://www.instagram.com/p/BouQ5ToHhLv/?taken-by=kimkardashian" target="_blank" rel="noopener">@kimkardashian</a>)</em></strong> <strong>$720,000</strong>

<strong><em>2. Selena Gomez (<a href="https://www.instagram.com/p/BmhPirfAIhm/?taken-by=selenagomez" target="_blank" rel="noopener">@selenagomez</a>)</em></strong> <strong>$800,000</strong>

<strong><em>4. Kendall Jenner (<a href="https://www.instagram.com/p/Bi2Yg2El2yj/?taken-by=kendalljenner" target="_blank" rel="noopener">@kendalljenner</a>)</em></strong> <strong>$500,000</strong>

<strong><em>5. Khloé Kardashian (<a href="https://www.instagram.com/p/BoKD4ligXtY/?taken-by=khloekardashian" target="_blank" rel="noopener">@khloekardashian</a>)</em></strong> <strong>$480,000</strong>

<strong><em>6. Gigi Hadid (<a href="https://www.instagram.com/p/Bkpo5gFAyrA/?taken-by=gigihadid" target="_blank" rel="noopener">@gigihadid</a>)</em></strong> <strong>$300,000</strong>

<strong><em>7. Cara Delevingne (<a href="https://www.instagram.com/p/BoxP5bmgmMF/?taken-by=caradelevingne" target="_blank" rel="noopener">@caradelevingne</a>)</em></strong> <strong>$300,000</strong>

<strong><em>8. Julie Sarinana (<a href="https://www.instagram.com/p/Bo4zRCAgLQB/?taken-by=sincerelyjules" target="_blank" rel="noopener">@sincerelyjules</a>)</em></strong> <strong>$150,000</strong>

<strong><em>9. Karlie Kloss (<a href="https://www.instagram.com/p/BoMjPk9nLCc/?taken-by=karliekloss" target="_blank" rel="noopener">@karliekloss</a>)</em></strong> <strong>$50,000</strong> 

<strong><em>10. Miranda Kerr (<a href="https://www.instagram.com/p/BnUrACogEov/?taken-by=mirandakerr" target="_blank" rel="noopener">@mirandakerr</a>)</em></strong> <strong>$50,000</strong>

<strong><em>11. Huda Kattan (<a href="https://www.instagram.com/p/Boo24klnojE/?taken-by=hudabeauty" target="_blank" rel="noopener">@hudabeauty</a>)</em></strong> <strong>$33,000</strong>

<strong><em>1. Kylie Jenner (<a href="https://www.instagram.com/p/BmwTDUcgCis/?taken-by=kyliejenner" target="_blank" rel="noopener">@kyliejenner</a>)</em></strong> <strong>$1 million</strong>

<strong><em>12. Sommer Ray (<a href="https://www.instagram.com/p/BoekVQdAOf4/?taken-by=sommerray" target="_blank" rel="noopener">@sommerray</a>)</em></strong> <strong>$29,000</strong>

<strong><em>13. Bella Hadid (<a href="https://www.instagram.com/p/BoMbpy6nhii/?taken-by=bellahadid" target="_blank" rel="noopener">@bellahadid</a>)</em></strong> <strong>$27,000</strong>

<strong><em>14. Emily Ratajkowski (<a href="https://www.instagram.com/p/Bo-NB4cBUCB/?taken-by=emrata" target="_blank" rel="noopener">@emrata</a>)</em></strong> <strong>$26,500</strong>

<strong><em>15. Chiara Ferragni (<a href="https://www.instagram.com/p/Bo6m9hcHZO3/?taken-by=chiaraferragni" target="_blank" rel="noopener">@chiaraferragni</a>)</em></strong> <strong>$19,500</strong>

<strong><em>16. Jen Selter (<a href="https://www.instagram.com/p/BoptF7KHaTT/?taken-by=jenselter" target="_blank" rel="noopener">@jenselter</a>)</em></strong> <strong>$19,250</strong>

<strong><em>17. Kayla Itsines (<a href="https://www.instagram.com/p/BovJHBDFs-N/?taken-by=kayla_itsines" target="_blank" rel="noopener">@kayla_itsines</a>)</em></strong> <strong>$15,000</strong>

<strong><em>18. Danielle Bernstein (<a href="https://www.instagram.com/p/Bo7B9RqnuKQ/?taken-by=weworewhat" target="_blank" rel="noopener">@weworewhat</a>)</em></strong> <strong>$15,000</strong>

<strong><em>19. Rosie Huntington-Whiteley (<a href="https://www.instagram.com/p/Bn_xYwiH1u_/?taken-by=rosiehw" target="_blank" rel="noopener">@rosiehw</a>)</em></strong> <strong>$11,500</strong>

<strong><em>20. Lauren Bullen (<a href="https://www.instagram.com/p/BoeZWMLlgyP/?taken-by=gypsea_lust" target="_blank" rel="noopener">@gypsea_lust</a>)</em></strong><strong>$4,500</strong>

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ